🔹یک: امروز یکی برام پیام نوشت:(شهید جهان آرا: اگر شهر سقوط کرد، ایمانتان سقوط نکن) بهش پیام دادم اخیرا شهری سقوط کرده که من در جریان نیستم!؟ گفته : برادر کجای کاری مجلس از دست رفت! گفتم اها و کلی پشت تلفن خندم گرفت! و اونم از لج تلفن را قطع کرد.به او و هو دوستانم میخواهم چندتا نکته عرض کنم.بر پایه آمارها ۶۰ درصد منتخبین ملت اصولگرا هستند و در چند شهر بزرگ کشور تمامی کرسی هارا بدست آوردند.اگر این آمار را به مستقلین و اعضا و حامیان فراکسیون رهروان هم اضافه کنیم آمار خیلی بیشتر می شود که برای اولین بار است این چنین در یک فضای دو قطبی پس از ۸۸ اصولگرایان با قدرت حریف را شکست دادند.

🔹دو: اصلاح طلبان همه چیزشان را بکار گرفتند.از ثبت نام های فله ای تا ورود شخص هاشمی و نطق های تند و کوبنده اش تا ورود رییس محترم دولتی که قرار بود بی طرف باشد! رییس دولت حتی برای پیگیری (فرمان) صادر کرد تا شاید بتواند تجدیدی نظر کند و در انتخابات پیش رو به عنوان ناجی شناخته شود و رای جریان خاکستری را بدست بیاورد. از سوی دیگر حتی سید محمد خاتمی هم وارد شد و چندتا ویدیو(استندآپ سیاسی) از خودش منتشر نمود و حتی کسانی که علیه نظام و جمهوریتش تغلب (خودبرتر بینی) پیدا کردند و علیه اعتماد ملت بپاخواستند مجبور شدند با انتشاراخبار و زیر زدن همه ادعاهاشان پای صندوق رای بیایند و در انتخاباتی که جمهوری اسلامی ایران و همان شورای نگهبان برگزار میکرد حاضر باشند. میرحسین و کروبی بیش از آنکه رایشان تاثیر گذار باشد نشان میدهد اصلاح طلبان همه کاری کردند حتی عبور از میرحسین و کروبی را تا پیروز باشند. این تمکین به مکانیسم رای چنان برایشان سخت است که چند روز دیگر دا زدنشان مشخص می شود. از طرف دیگر برای اولین بار از رسانه های تکفیری تا خود بی بی سی به حمایت از لیستی گام برداشت که جای بسی تامل دارد. همه این کارها حتی تحلیلی که اندیشکده ویلسون نوشت :

«هر چند که این توافق وجهه معامله را دارد، اما در بحث موضوع وسیع‌تری به نام تکامل اجتماعی ایران قرار می‌گیرد. اوباما معتقد است که این توافق موجب تقویت جناح میانه‌روی داخل ایران گشته و ایران را در مسیر اجتماعی مطلوب آمریکا قرار می‌دهد.»4 مرداد 1394 همه و همه نشان میدهد سناریوی هجمه علیه اصولگرایی برای نیامدن شکست خورد و نتوانست آن کارآمدی را داشته باشد. مردم در شهرستان ها نشان دادند گفتمان اصولگرایی را پذیرفتند و باور دارند گفتمان مرکز نشین و پایتخت نشین نیست.به عبارت دیگر مردم فهمیدن اصولگرایی یعنی مرد نگری کشورداری و این با پوپولیستی رسانه ای و پروپاگاندای ناردونیکی تهران نشینی  یک گروه متمایز است. البته بایستی در هر شرایطی به ملت در هر طبقه گفتمانی احترام گذاشت.

🔹سه:اقای احمد غلامی سردبیر روزنامه اصلاح طلب شرق مینویسد:( منافع اصولگرایی جابه به جا و کم و زیاد می شود و در مواردی از دست می رود اما شکست نمیخورد) -شرق /۲۵۳۱- درست توجه کنید ، این سردبیر ادامه میدهد:(اگر شرایط تغییر کند، آنها عقب می نشینند و بعد دوباره پر قدرت باز میگردند) جا داشت به این نویسنده که بهتر از بعضی ها اصولگرایی را شناخت تبریک عرض کنیم و بگوییم دوستان عزیز هنوز وقت نمایش قدرت اصولگرایی مانده است. عزیزان همین سخن سردبیر را توجه کنید اصولگرایی شکست نمیخورد. زیرا اصولگرایی مردم نگری وضع کشور است. آمارها هم نشان میدهد اصلاح طلبان به ظاهر در طبقه متوسط هستند اما اگر همین طبقه متوسط وضع معیشتش بهبود نیابد با دولت اصلاحات و نمایندگانش چنان رفتاری کنند که دولت یک دوره ای هم امکانش هست و مردم و اقشار خاکستری مایل میشود به تز اصولگرایان تمکین کنند. 

🔹چهار: توجه کنید علاوه بر اکثریت کرسی مجلس، بزرگترین پیروزی اصولگرایان حضور مردم است. اصولگرایان بازی بهم زن نیستند اما با بازیشان نشان دادند حتی میرحسین و کروبی که تا به امروز شورای نگهبان را قبول نداشت مجبور شد برای اعلام نظر به رای شورا تمکین کند و این یعنی مهر مرگ بر تمامی ادعاهای سال ۸۸. چه کاری میتوانستیم انجام دهیم که چنین پیروز باشیم!

فتامل